به گزارش روز سه شنبه سرویس اقتصادی جام نیوز، در دنیای خودروهای سوپر اسپرت همواره فاکتورهای مشخصی مانند وزن خودرو، آیرودینامیک طراحی، کیفیت قطعات و ... مورد توجه بوده اند. در واقع، می توان گفت که تمامی این موارد و در مجموع مهندسی پیشرفته این خودروها برای دستیابی به یک هدف و ارتقا متغییری که "سرعت" نام دارد، شکل می گیرند. بی شک، خودروهایی که با سرعتی بیش از 350 و حتی 400 کیلومتر در ساعت حرکت کرده و به پرواز در نمی آیند، جلوه گر شاهکار مهندسی در صنعت خودروسازی هستند.  
 
بر همین اساس، سوپر اسپرت سازان مطرح جهان به منظور شکستن رکوردهای سرعت، سرمایه گذاری های هنگفتی را برای عرضه محصولاتی سریعتر، پایدارتر و بهینه تر انجام می دهند. در ادامه این مطلب به صورت مختصر به بررسی برخی از این خدایگان سرعت می پردازیم.


کوئینگزگ آگرا R  
آگرا R  ظرف 2.9 ثانیه سرعت خود را از صفر به 96 کیلومتر در ساعت رسانده و در نهایت بیشینه سرعت 418 کیلومتر در ساعت را کسب می کند. بنابر اعلام مقام های کوئینگزگ، مدل 2013 این خودرو توانایی دستیابی به سرعت 439 کیلومتر در ساعت را خواهد داشت. آگرا R  از یک موتور آلومینیومی V8  به حجم 5 لیتر بهره می برد که توانایی تولید 1140 اسب بخار نیرو را دارد. قیمت این خودرو 1.6 میلیون دلار است.


گامپارت آپولو 

این خودرو در سال 2005 و به عنوان نمونه ای خیابانی و مسابقه ای طراحی شد. آپولو از موتور 4.2 لیتری V8  و بیشینه سرعت 362 کیلومتر در ساعت برخوردار است. با توجه به گزینه های اضافی به کار رفته در آن، قیمت آپولو بین 300 تا 450 هزار دلار است.

 


سالین S7  توئین توربو
سوپر اسپرت سالین S7  از یک موتور تمام آلومینیومی 7 لیتری V8  بهره می برد که توسط "استیو سالین" طراحی شده است. قیمت این خودرو در سال 2005 برابر با 585 هزار دلار بوده است. موتور S7  توئین توربو توانایی تولید 1000 اسب بخار نیرو را داشته و ظرف 2.8 ثانیه سرعت خود را از صفر به 96 کیلومتر در ساعت می رساند. بیشینه سرعت این خودرو نیز برابر با 400 کیلومتر در ساعت است.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 19 مرداد 1391    | توسط: Masoud D.B    | طبقه بندی: تکنولوژی،     |
نظرات()