جاس ودن کارگردان قسمت اول اکشن ابر قهرمانه و کمیک استریپی «آونجرز» (انتقام‌جوبان) رسما اعلام کرد قسمت دوم این فیلم را هم کارگردانی می‌کند.

این فیلم‌ساز در گفت‌وگویی رسانه‌ای هم چنین تائید کرد که امر نگارش فیلم‌نامه «آونجرز 2» هم به او واگذار شده است.

پخش این خبر -که بازتاب وسیعی در رسانه‌های گروهی و اینترنت داشته -نقطه پایانی بر بحث دنباله‌دار دو ماه اخیر در رابطه با قسمت دوم فیلم بود.

بعد از آن که کمپانی والت دیزنی اعلام کرد دومین قسمت «آونجرز» را هم تولید می‌کند سئوال عمومی این بود که جاس ودن با آن همکاری می‌کند یا خیر.

باب ایگر مدیر این کمپانی خبر همکاری جاس ودن با «آونجرز2» را تائید کرده و می‌گوید کمپانی والت دیزنی از همکاری با این فیلم‌ساز در قسمت اول راضی است.

در قسمت اول فیلم، هفت ابر قهرمان قصه‌های کمیک استریپی شرکت مارول با هم متحد شدند تا علیه یک نیروی مرگبار که قصد نابودی کره زمین را دارد مبارزه کنند.

این فیلم در کمال حیرت تحلیل‌گران اقتصادی سینما و تهیه‌کنندگان آن، موفق شد در جدول گیشه نمایش سینماهای آمریکای شمالی، بیش از 600 میلیون دلار فروش کند.

فروش فیلم در بقیه کشورهای جهان هم در همین حد بوده است. با این رقم فروش، «آونجرز» پس از «آواتار» و «تایتانیک» لقب سومین فیلم پر فروش کل تاریخ سینما را گرفت.

جاس ودن و کمپانی والت دیزینی هنوز هیچ اطلاعاتی را پیرامون قصه قسمت دوم این اکشن ابر قهرمانانه در اختیار رسانه‌های گروهی نگذاشته‌اند.

حتی مشخص نیست «آونجرز 2» چه تاریخی جلوی دوربین می‌رود و برای چه زمانی به روی پرده سینماهای آمریکای شمالی خواهد رفت.

کمپانی والت دیزنی که «آونجرز» را با همکاری شرکت مارول تهیه کرده، می‌گوید طی هفته‌های آینده به تدریج اخبار مربوط به «آونجرز 2» را منتشر خواهد کرد.

از قرار معلوم تمام هفت ابرقهرمان قصه قسمت اول در دومین قسمت آن هم حضور دارند و بازیگران قسمت اول در این قسمت دوباره به تکرار نقش‌های خود می‌پردازند.

«آونجرز» اولین فیلم مهم جاس ودن است، او پس از موفقیت کلان مالی فیلم، تبدیل به یک چهره سرشناس سینما شد.

--------

منبع: فارس

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 22 مرداد 1391    | توسط: Masoud D.B    | طبقه بندی: سینمایی،     |
نظرات()