مشرق : محققان و دانشمندان اعلام کردند مصرف هفت ماده غذایی باعث کاهش طول عمر و بروز بیماری‌های مزمن می‌شود، بهتر است تا با استفاده از مواد جایگزین از خوردن این مواد تا حد امکان جلوگیری کنیم.

آب معدنی

بطری‌های آب معدنی به دلیل این که مایع درون بطری‌های پلاستیکی به مدت طولانی می‌ماند، احتمال بیماری‌زایی آن بیشتر است، همچنین برخی از تولیدکنندگان آب‌های معدنی از ابزار آلات غیر بهداشتی و حتی آب‌های معمولی در پُرکردن بطری‌ها استفاده می‌کنند؛ به طوری که گفته می‌شود، مصرف آب معمولی، سالم‌تر از خرید و استفاده از آب‌های معدنی است.

سبزیجات یخ‌زده

دومین ماده غذایی که نباید مصرف شود، سبزیجات یخ زده است‌، تصور کنید که یک پاکت حاوی نخود نیمه آماده شناور در سس مایونز را با قیمتی گزاف خریداری کنید و پس از آن به دل درد و تهوع دچار شوید، اما در همان حال می‌توانید با خرید نخود و پختن آن و افزودن سس مایونز، یک سالاد خوشمزه برای خودتان دست و پا کنید، درست کردن این سالاد نخود تا حدی سخت است، اما بیمار شدن پس از مصرف آن درکار نیست.
 

بستنی یخی

بستنی یخی در سومین ردیف قرار دارد، بهتر است به جای استفاده از میوه‌‌های پوست کنده و آماده و یا ساندیس ها، میوه‌ها را خریداری کرده و خود آبمیوه تهیه کرده و یا با آب آنها بستنی درست کنید، آبمیوه‌های آماده و بستنی‌های یخی به دلیل قرارگرفتن درون پاکت‌های پلاستیکی باعث بیمار شدن تدریجی مصرف‌کنندگان می‌شود.

برنج نیمه آماده

برنج نیمه‌آماده نیز در میان غذاهایی است که باعث بیمار شدن افراد می‌شود، این ماده غذایی نیمه‌آماده به دلیل آن‌که یک بار پخته و سرد شده و برای بار دوم هم باید گرم شود، برای سلامتی فرد مصرف کننده، بسیار مضر است، اما اگر برای سلامتی خود اهمیت قایل هستید، بهتر است خودتان با درست کردن یک قابلمه کوچک برنج و افزودن روغن و نمک مناسب از مصرف آن لذت ببرید، بدون آنکه بیمار شوید.

مواد انرژی‌زا

موادانرژی‌زا و شکلات ها هم در ردیف پنجم غذاهای ناسالم قراردارند، این مواد غذایی به دلیل دارا بودن شکر و نمک فراوان و کالری بالا در بدن انباشته شده و فرد را در دراز‌مدت به بیماری‌هایی چون دیابت و امراض قلبی عروقی مبتلا می‌کند.

 

چای سرد

چای سرد و پودرهای نوشیدنی هم به دلیل داشتن شکر فراوان و از همه مهم‌تر بسته‌بندی درون پاکت‌هایی که با مواد بازیافتی تهیه شدند، جزو مواد غذایی ناسالم هستند.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 19 مرداد 1391    | توسط: Masoud D.B    | طبقه بندی: متفرقه،     |
نظرات()